Aktualności

Dzień Kobiet na ZUT 10.03.2020 12:48

6 marca 2020 r. w przestrzeniach Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT zapanował niecodzienny gwar, a w nowoczesnych salach i przestronnych korytarzach pojawiły się kolorowe kwiaty. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Biuro Promocji spotkania pod nazwą „Dzień kobiet na ZUT”. #MOCKOBIET było hasłem napędzającym całe spotkanie. Na przybyłe panie czekała masa atrakcji, a każda z nich poświęcona kobiecej tematyce. Przede wszystkim zaprezentowaliśmy sylwetki Pań z ZUT, które swoją pracą, energią i pasją wyróżniają się na tle swoich jednostek. Podczas części wykładowej, uczestniczki spotkania miały okazję wysłuchać prelekcji, pt.: „Jedzenie-wierny przyjaciel kobiety" wygłoszonej przez prof. dr hab. Mariolę Friedrich. Niektóre z pań skrzętnie notowały jakże cenne wskazówki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty fizjoterapeutyczne i ćwiczenia z nordic walking. Dzięki wsparciu pracowników Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa, przybyłe Panie miały okazję wykonać pomiary antropometryczne i tym samym uzyskać sporą garść informacji o swoim stanie zdrowia. W dalszej części zajęć warsztatowych, dr inż. Adam Lepczyński z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt przy użyciu modeli edukacyjnych poprowadził warsztaty dotyczące samobadania piersi, szczególnie ważnego w tematyce chorób nowotworowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się praktyczne porady zaproszonych gości. Między innymi fachowa wiedza brafitterki, o tym jak właściwie dobrać bieliznę, ale również konsultacje podologiczne i fizjoterapeutyczne. Kilka uczestniczek miało także niepowtarzalną okazję, by skorzystać z profesjonalnego makijażu dziennego wykonanego przez zaproszone wizażystki. Każda chętna osoba, mogła wziąć udział w mini biznesowej sesji zdjęciowej lub wykonać wspólne zdjęcie z siostrą, przyjaciółką czy mamą, w specjalnie na tę okazję przygotowanej scenerii.

Mamy nadzieję, że w ten sposób udało nam się zapoczątkować nową tradycję i utwierdzić wszystkich w tym, jak bardzo silne, piękne i ważne są kobiety.

Dziękujemy za ten miło spędzony czas i życzymy wszystkim paniom sukcesów zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Pamiętajmy również, że #MOCKOBIET jest w każdej z Pań.

zobacz film: www.youtube.com/watch

strona wydarzenia: kobiety.zut.edu.pl